Co powinna zawierać strona dla kancelarii?

22 lutego, 2024
Co powinna zawierać strona dla kancelarii prawnej?
Co powinna zawierać strona dla kancelarii prawnej?

Strona dla kancelarii prawnej jest jednym z kluczowych narzędzi w procesie budowaniu profesjonalnego wizerunku i przyciąganiu klientów. Powinna być przemyślanie zaprojektowana, aby w pełni odzwierciedlała profesjonalizm, kompetencje oraz specjalizacje prawnicze danej kancelarii. Ważne jest, aby już na pierwszy rzut oka odwiedzający mógł odczuć zaangażowanie i wysoki poziom świadczonych usług.

Jak powinna wyglądać strona dla kancelarii prawnej?

Design strony musi być elegancki i czytelny, co dodatkowo podkreśla profesjonalizm kancelarii. Wykorzystanie spójnej palety kolorów, które kojarzą się z zaufaniem i stabilnością, takich jak zieleń, szarości czy odcienie złotego, może znacząco wpłynąć na postrzeganie marki. Czysty i intuicyjny układ ułatwia nawigację po stronie, co jest istotne dla zapewnienia pozytywnego doświadczenia użytkownika. Co więcej, w tak krótkim czasie użytkownik, tudzież być może klient wyrabia sobie zdanie o kancelarii. W efekcie kilka pierwszych sekund rzutuję na wybór użytkownika czy podejmie współpracę, czy opuści stronę.

Zobacz jak powinna wyglądać strona wizytówka dla kancelarii prawnej

Jak powinna wyglądać strona dla kancelarii prawnej?
Jak powinna wyglądać strona dla kancelarii prawnej?

Strona dla kancelarii prawnej powinna być nie tylko profesjonalna i czytelna. Prezentacja specjalizacji prawniczych jest jednym z najważniejszych elementów tej strony! Odwiedzający powinni móc łatwo zidentyfikować obszary prawa, w których kancelaria oferuje swoje usługi, oraz szybko znaleźć informacje o konkretnych prawnikach specjalizujących się w danej dziedzinie. To nie tylko podnosi wiarygodność kancelarii, ale także ułatwia potencjalnym klientom decyzję o skorzystaniu z jej usług.

Zawartość strony może być wzbogacona o wartościowe informacje, takie jak artykuły, analizy przypadków czy porady prawne. Dzięki temu kancelaria może „demonstrować” swoją wiedzę i doświadczenie w prawie, co buduje zaufanie wśród odwiedzających. Regularnie aktualizowany blog prawny lub sekcja z najnowszymi wyrokami i interpretacjami prawnymi mogą stanowić znakomitą platformę do pokazywania aktywności zawodowej i eksperckiej. Ponadto prowadzenie własnego bloga na stronie znacznie wpływa na pozycjonowanie strony i częstsze wyświetlanie jej w wynikach wyszukiwania.

Strona dla kancelarii prawnej musi zawierać również kontakt, który jest łatwo dostępny z każdego miejsca na stronie. Czytelne i widoczne informacje kontaktowe, takie jak adres, numer telefonu, adres e-mail, a także formularz kontaktowy, zachęcają do nawiązania kontaktu. Możliwość umówienia spotkania online lub konsultacji telefonicznej może dodatkowo ułatwić pierwszy krok potencjalnym klientom. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na wyższą konwersję, może być wykorzystanie widżetów z telefonem lub adresem e-mail zachęcających do kontaktu.

Elementy strony dla kancelarii prawnej


Biorąc pod uwagę, jak powinna wyglądać strona dla kancelarii prawnej, warto przygotować listę funkcjonalności. Taka lista pozwoli nam na zdefiniowanie kluczowych elementów, które powinny znaleźć się na profesjonalnej stronie internetowej dedykowanej tej branży. Poniżej zebraliśmy propozycje funkcjonalności, które mogą być przydatne zarówno dla klientów, jak i dla samej kancelarii.

 1. Strona główna – zaprojektowana tak, aby od razu przekazywała kluczowe informacje o kancelarii, jej specjalizacji oraz wartościach. Powinna być wizytówką firmy, która zachęca do dalszego przeglądania.
 2. O nas – sekcja przedstawiająca historię kancelarii, misję, wizję oraz zespół. To miejsce, gdzie klienci mogą dowiedzieć się więcej o prawnikach, ich doświadczeniu i osiągnięciach.
 3. Specjalizacje – szczegółowy opis obszarów prawa, w których kancelaria oferuje swoje usługi. Każda specjalizacja powinna mieć własną podstronę z opisem świadczonych usług, przykładowymi sprawami i potencjalnymi korzyściami dla klienta.
 4. Blog – sekcja edukacyjna, oferująca artykuły i analizy dotyczące aktualnych zmian w prawie, porady prawne oraz komentarze ekspertów. Jest to sposób na budowanie zaufania i pozycjonowanie się jako ekspert w branży.
 5. Kontakt – łatwo dostępne informacje kontaktowe, w tym adres kancelarii, numer telefonu, e-mail oraz formularz kontaktowy. Można również rozważyć dodanie mapy z lokalizacją i informacjami o dostępności parkingowej.
 6. Wersja językowa – możliwość zmiany języka strony, jeśli kancelaria obsługuje klientów międzynarodowych. Zapewnia to dostępność usług dla szerszego grona odbiorców.
 7. Sekcja FAQ – często zadawane pytania wraz z odpowiedziami, które mogą pomóc klientom w znalezieniu szybkich informacji na temat najczęściej pojawiających się kwestii prawnych.
 8. Opinie klientów – autentyczne opinie i recenzje od klientów, które budują wiarygodność i zaufanie do kancelarii.
 9. Dostępność – informacje na temat godzin pracy kancelarii, a także możliwości konsultacji online lub telefonicznych.
 10. Integracja z mediami społecznościowymi – linki do profilów kancelarii na platformach społecznościowych, umożliwiające śledzenie aktualności i interakcję z klientami.
 11. Sekcja kariery – informacje o aktualnych ofertach pracy lub praktyk, wraz z opisem procesu rekrutacji i formularzem aplikacyjnym.
 12. Dostosowanie do urządzeń mobilnych – strona powinna być responsywna, aby bez problemu można było z niej korzystać na różnych urządzeniach, takich jak smartfony czy tablety.
 13. Bezpieczeństwo – zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie SSL, aby chronić dane osobowe klientów i zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony.
 14. Optymalizacja SEO – dostosowanie treści i struktury strony pod kątem wyszukiwarek internetowych, aby zwiększyć jej widoczność i pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

Listę, można dodatkowo wzbogacić o własne elementy, dedykowane tej branży.

Strona wizytówka dla kancelarii

Strona internetowa kancelarii prawnej jest jej wizytówką w świecie cyfrowym. Musi odzwierciedlać profesjonalizm, kompetencje i specjalizacje, aby skutecznie przyciągać i budować zaufanie wśród klientów. Dobra strona to taka, która łączy estetyczny design z użytecznością, oferując jednocześnie bogate i wartościowe treści, które podkreślają ekspertyzę kancelarii. Należy pamiętać, że strona internetowa jest często pierwszym punktem kontaktu potencjalnego klienta z kancelarią, dlatego jej profesjonalne przygotowanie ma kluczowe znaczenie dla pozyskania klienta.

Czy ten poradnik był pomocny?

Mateusz Turek

Mateusz Turek

Projektuję strony internetowe od 20 lat. Zrealizowałem setki projektów dla małych firm, dużych przedsiębiorstw oraz międzynarodowych korporacji. Moja praca to połączenie pasji do designu i technologii z zaangażowaniem na każdym etapie projektu, od koncepcji po wdrożenie. Założyłem Selectors, aby zapewnić małym przedsiębiorcom dostęp do innowacyjnej technologii, która dotąd była dostępne głównie dla dużych korporacji. Dzięki Selectors, małe firmy mogą skorzystać z nowoczesnych, dopasowanych na miarę rozwiązań, które pomogą im rozwinąć skrzydła i osiągnąć sukces online.

Uruchom własną stronę lub sklep internetowy

Nie czekaj, od dziś możesz trafiać z ofertą do milionów klientów,
już od 65 zł netto miesięcznie!

Wypróbuj stronę lub sklep internetowy już 65 zł netto miesięcznie bez zobowiązań. Podając adres e-mail akceptujesz Regulamin i Politykę Prywatności
Używamy plików cookie. Przeczytaj politykę prywatności, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.