BlogMarketingCzym są responsywne strony internetowe? Co oznacza RWD?

Czym są responsywne strony internetowe? Co oznacza RWD?

Czym są responsywne strony internetowe? Co oznacza RWD?

Responsywne strony internetowe goszczą w Internecie już od ponad dekady. Praktycznie każda agencja czy freelancer mogą pochwalić się poprawnie wdrożonymi projektami dostępnymi w technologii RWD. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Responsywne strony internetowe są zwyczajnie wygodne do przeglądania. Niewątpliwie ich uniwersalność sprawia, że wyglądają dobrze zarówno na urządzeniach przenośnych, jak i stacjonarnych.

W tym artykule dowiesz się, czym są strony internetowe projektowane w technologii RWD oraz jak responsywność wpływa na wygodę korzystania ze strony. Dodatkowo sprawdzimy, dlaczego takie strony są znacznie lepiej postrzegane przez algorytmy Google.

Projektujemy responsywne strony internetowe
Projektujemy responsywne strony internetowe

Responsywne strony internetowe, czyli jakie?

RWD – z angielskiego oznacz “Responsive Web Design”. Jest techniką projektowania stron internetowych, tak aby ich wygląd automatycznie dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki. Zastosowanie projektowania RWD oferuje możliwości dostosowania strony www do urządzeń o różnych ekranach i rozdzielczościach. Z tego powodu responsywne strony są bardziej przyjazne dla użytkowników i łatwiejsze w obsłudze. Największą zaletą jest to, że ta sama strona internetowa może dobrze wyglądać zarówno na ekranie smartfona, jak i na ekranie komputera.

Dlaczego warto zadbać o to, aby strona była responsywna?

Podsumowanie

Potrzebujesz strony lub pozycjonowania?

Oceń ten wpis!
Średnia: 5 / 5 (3 głosów)
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co sądzisz na ten temat? Napisz komentarz!x

Używamy plików cookie. Przeczytaj politykę prywatności, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.