607-548-842
   hello@selectors.pl

Darmowe strony internetowe — jak stworzyć stronę za darmo?

Darmowe strony internetowe? Stwórz własną stronę za darmo!

Darmowe strony internetowe? Czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście, że tak! Strony internetowe cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Związane jest to przede wszystkim z coraz powszechniejszym dostępem do Internetu. Klienci oczekują całodobowej dostępności coraz to szerszego wachlarza usług. Natomiast firmy oferujące swoje usługi online dążą do zaspokojenia oczekiwań klientów i bycia dostępnym przez całą dobę. To głównie z tego powodu wiele przedsiębiorców decyduję się na coraz mocniejszą ekspansję tego obszaru w swojej działalności. Powszechny dostęp przyczynia się również do pojawienia się nowych, często coraz bardziej konkurencyjnych usług. Zarówno w ujęciu cenowym, jak i produktowym, który zapewnia wymierne korzyści oraz rezultaty oczekiwane przez klientów.

Darmowe strony internetowe w dużej mierze pozwalają na jeszcze bardziej obniżenie bariery wejścia z usługami do Internetu. Niewątpliwie strona internetowa za darmo może być doskonałą alternatywą dla osób rozpoczynających swoją przygodę w biznesie online.

Własna strona za darmo?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele konkurencyjnych darmowych kreatorów do budowania i projektowania stron internetowych. Część z nich faktycznie jest oferowana za darmo, za część musimy jednak zapłacić. Najczęściej są to rozwiązania oparte na rozwiązaniach chmurowych, które nie należą do grupy tanich rozwiązań. Z tego powodu praktycznie wszystkie kreatory pobierają opłaty za korzystanie lub zezwalają na używanie darmowej wersji, zostawiając sobie możliwość wyświetlania reklam na stronie. Biznesowa witryna, która ma generować zyski, nie będzie wyglądała profesjonalnie, wyświetlając reklamy innych firm.

W możliwościach wyboru warto rozważyć opcję wykupienia własnej domeny i hostingu. Dysponowanie własną przestrzenią serwera pozwoli na stworzenie praktycznie dowolnej strony internetowej, opartej, chociażby na poczciwym WordPressie. Takie rozwiązanie stwarza olbrzymie możliwości, jednak jego największą wadą może okazać się czas na zdobycie odpowiedniego doświadczenia niezbędnego do stworzenia wymarzonej, ale nadal praktycznie darmowej strony.

Jakie są koszty darmowej strony?

W takim przypadku przychodzi z pomocą najprostsza matematyka. Jeśli ruszamy dopiero z biznesem, warto skorzystać z najtańszych rozwiązań, które będą najbardziej dopasowane do naszych wymagań. W tym celu można stworzyć, tak zwaną koncepcję MVP, czyli minimalnie satysfakcjonujący produkt. Darmowe strony może nie zawsze powalają swoim pięknem, czy zaawansowanymi funkcjami, jednak na rozpoczęcie biznesu online mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Wady darmowej strony internetowej

Niewątpliwie zalety z wiadomych powodów są dość oczywiste. Darmowe strony z zasady mają jedną przeważającą zaletę, są za darmo. Z tego powodu omówimy wyłącznie wady takiego rozwiązania. Dlaczego i w jakich przypadkach darmowa albo nawet nisko kosztowa strona nie może mieć najmniejszego sensu.

Darmowe strony są przystosowane zazwyczaj do jakiegoś ogółu, czyli muszą się wpasowywać w ogólnoprzyjęte standardy w danej branży. Mogą być jednak doskonałą alternatywą na nisko kosztowe rozpoczęcie biznesu. Niewątpliwie jest to jednocześnie zaletą, jak i wadą tego rozwiązania. Związane jest to bezpośrednio z ich możliwościami rozbudowy. Często dodanie nowych funkcjonalności jest albo niemożliwe, albo wymaga niewspółmiernych środków finansowych.

Darmowe strony mają jeszcze jedną zasadniczą wadę, która związana jest bezpośrednio z ich rozbudową. Tego typu rozwiązania bardzo często nie pozwalają na skalowanie zasobów. Oznacza to tyle, że w przypadku rozwinięcia naszego biznesu wprowadzenie nowych rozwiązań będzie wiązało się ze zbudowaniem nowej witryny.

Podsumowanie

Stronę internetową możesz stworzyć samodzielnie, wykorzystując do tego darmowe kreatory. Jeżeli nie chcesz tego robić, z obawą, że któryś element źle skonfigurujesz i nie będzie spełniał określonych założeń, skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Oceń tekst!
Średnia: 5 / 5 (9 głosów)

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments