607-548-842
   hello@selectors.pl

Dlaczego warto zainstalować certyfikat SSL?

Dlaczego warto zainstalować certyfikat SSL?

Certyfikat SSL daje jasny sygnał klientom, że ich dane są w pełni chronione i bezpieczne.

Co oznacza skrót SSL? Jest to skrót od angielskich słów Secure Socket Layer i ma już wieloletnia tradycję. Został wymyślony w 1994 roku przez firmę Netscape. Służy on do transmisji zaszyfrowanych danych pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem. Bardzo szybko stał się niezwykle popularnym rozwiązaniem. Dlaczego? Odpowiedź tkwi nie tylko w gwarancji bezpieczeństwa, ale również w prostocie działania i instalacji.

Bezpieczeństwo

SSL jest wybierany przez wiele firm i instytucji, dla których bezpieczeństwo danych ich klientów jest sprawą priorytetową. Dane przesyłane z użyciem protokołu HTTPS są zabezpieczone protokołem TLS, który zapewnia trójstopniową ochronę poprzez zaszyfrowanie wymienianych danych. Dzięki czemu przesyłane dane nie mogą być zmieniane w czasie transferu przez osoby trzecie albo taka zmiana zostaje automatycznie wykryta. Użytkownicy mają pewność, że przeglądają wybraną przez siebie stronę, a nie są przekierowani na do innej, fałszywej, ale łudząco podobnej witryny.

Jak sprawdzić, czy dana strona posiada certyfikat SSL? Dla odwiedzającego stronę informacja o posiadaniu przez nią certyfikatu SSL, a zatem potwierdzenie jej bezpieczeństwa, jest widoczne w adresie strony: https://przykładowastrona.com.pl (‘https’ w przeciwieństwie do ‘http’ ,używa protokołu SSL). W zależności od firmy oferującej certyfikaty zabezpieczające, dodatkowo może się pojawić ikonka kłódki, zielone pole adresowe lub inny znak.

Zaufanie i prestiż

Coraz więcej osób zwraca uwagę na obecność literek „https://” w adresie strony. Wśród użytkowników wyraźnie wzrasta świadomość w zakresie dbania o bezpieczeństwo procesów on-line oraz działań związanych z udostępnianiem swoich danych – zwłaszcza w trakcie podejmowanych transakcji. Takiego certyfikatu nie powinno zabraknąć również w twoim sklepie internetowy.

Szybkość i niezawodność

Oceń tekst!
Średnia: 4.8 / 5 (6 głosów)

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments