607-548-842
   hello@selectors.pl

Jak dodać stronę do Google Search Console?

Jak dodać stronę do Google Search Console?

Narzędzia i raporty dostępne w Google Search Console pozwalają mierzyć ilość ruchu, rozwiązywać problemy i optymalizować stronę, która jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania. Jednak, aby nasza strona w ogóle pojawiała się w Google musimy najpierw ją dodać w Search Console. Zatem jak dodać stronę do Google i po co to robić?

Jak dodać stronę do Google?

W kolejnych etapach należy wybrać w jaki sposób chcemy zgłosić naszą stronę do Google. Narzędzie jest bardzo łatwe w użytkowaniu, dodatkowo poniżej zamieściliśmy instrukcję jak dodać stronę do Google?

Opcja dodania za pomocą weryfikacji domeny

Jest to usługa na poziomie domeny, która obejmuje wszystkie subdomeny np. www oraz http lub https. Weryfikacja w ten sposób odbywa się poprzez dodanie rekordu TXT do konfiguracji DNS domeny.

Opcja dodania za pomocą weryfikacji domeny w Google
Opcja dodania za pomocą weryfikacji domeny w Google

Dla mniej doświadczonych użytkowników taka konfiguracja może przysporzyć problemów. Wybierając opcję weryfikacji DNS, najłatwiej jest zwrócić się po wsparcie do hostingu, aby poprawnie dodali odpowiednie rekord TXT.

Weryfikacja własności domeny za pomocą DNS w Google
Weryfikacja własności domeny za pomocą DNS w Google

Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL

Jest to usługa, która obejmuje tylko adresy URL z określonym prefiksem, w tym z protokołem http lub https. Weryfikacja w ten sposób przebiega poprzez dodanie pliku lub znaczników HTML do naszej witryny.

Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL do Google Search Console
Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL do Google Search Console

Wybierając opcję dodania za pomocą prefiksu, otrzymamy możliwość dodania domeny na kilka różnych sposobów. Najłatwiejszy z nich to przesłanie pliku HTML do głównego katalogu z witryną za pomocą FTP.

Weryfikacja własności adresu URL w Google Search Console
Weryfikacja własności adresu URL w Google Search Console

Weryfikacja usługi Google Search Console

Dlaczego warto dodać stronę do Google ręcznie?

Ręczne zgłoszenie witryny znacznie ogranicza ryzyko zaindeksowanie z opóźnieniem lub niezaindeksowania wcale strony. Pozwala również na aktualizację i przeanalizowanie starej zawartości oraz wprowadzenie ewentualnych zmian w treści. Jeśli uznamy, że treści trzeba dodać lub zaktualizować, zrobimy to znacznie szybciej niż Google, któremu może to zająć nawet 30 dni lub więcej. Jednak najważniejszą zaletą jest fakt, że dodając stronę za pomocą Google Search Console możemy być pewni dodanie naszej strony do Google. Ręczne dodanie strony do Google spowoduje, że indeksacja może nastąpić nawet w ciągu 5 minut. Jest to niewątpliwe ogromną zaletą.

Oceń tekst!
Średnia: 5 / 5 (7 głosów)

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
2 miesięcy temu

Bardzo przydatny poradnik, a to się chwali. Dzisiaj to mało kto chce się dzielić wiedzą nawet jeśli jest dla jednych jest banalna. Dodałem stronę do Google Search Console.