BlogStrony WWWJak dodać stronę do Google?

Jak dodać stronę do Google?

Jak dodać stronę do Google Search Console?

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa i tym samym jest gigantycznym katalogiem zasobów Internetu. Zwykle kiedy czegoś poszukujemy, to w pierwszym odruchu wpisujemy hasło w Google. Jednak, aby strona internetowa mogła się znaleźć w zasobach wyszukiwarki, najpierw trzeba ją tam dodać. W tym celu możemy poczekać, aż Google samo znajdzie naszą stronę, co może zająć bardzo dużo czasu. Możemy również zgłosić stronę za pomocą Google Search Console, co znacznie przyspieszy indeksację treści i witryny. W tym artykule dowiesz się jak dodać stronę do Google oraz jakie niesie to korzyści.

Co to jest Google Search Console?

Samo posiadanie strony internetowej nie skutkuje automatycznym pojawieniem się jej w rankingu Google. W celu sprawnego zaindeksowania strony należy ją zgłosić, wykorzystując do tego celu Google Search Console. Narzędzie udostępnione przez Google skrywa w sobie nie tylko możliwość dodawania samych stron, ale również dużo ciekawych informacji na temat kondycji dodanych witryn. Narzędzia i raporty dostępne w GSC pozwalają mierzyć ilość ruchu, rozwiązywać problemy i optymalizować stronę, która jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania. Chcąc dodać stronę do Google pierwszy raz należy posłużyć się wyszukiwarką wpisując hasło Search Console, przechodząc w link, następnie wybierając „Rozpocznij” i przechodząc dalej zostaniemy pokierowanie do momentu wyboru usługi z jakiej chcemy skorzystać. Dodanie strony do Google jest całkowicie bezpłatne i nie należy obawiać się tutaj żadnych opłat.

W kolejnych etapach należy wybrać w jaki sposób chcemy zgłosić naszą stronę do Google. Narzędzie jest bardzo łatwe w użytkowaniu, jednak pierwszym razem warto przejść cały proces z naszym poradnikiem jak dodać stronę do Google?

Opcja dodania za pomocą weryfikacji domeny

Jest to usługa na poziomie domeny, która obejmuje wszystkie subdomeny np. www oraz http lub https. Weryfikacja w ten sposób odbywa się poprzez dodanie rekordu TXT do konfiguracji DNS domeny.

Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL do Google Search Console
Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL do Google Search Console

Dla mniej doświadczonych użytkowników taka konfiguracja może przysporzyć problemów. Wybierając opcję weryfikacji DNS, najłatwiej jest zwrócić się po wsparcie do hostingu, aby poprawnie dodali odpowiednie rekord TXT.

Weryfikacja własności adresu URL w Google Search Console
Weryfikacja własności adresu URL w Google Search Console

Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL

Jest to usługa, która obejmuje tylko adresy URL z określonym prefiksem, w tym z protokołem http lub https. Weryfikacja w ten sposób przebiega poprzez dodanie pliku lub znaczników HTML do naszej witryny.

Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL do Google Search Console
Opcja dodania za pomocą prefiksu adresu URL do Google Search Console

Wybierając opcję dodania za pomocą prefiksu, otrzymamy możliwość dodania domeny na kilka różnych sposobów. Najłatwiejszy z nich to przesłanie pliku HTML do głównego katalogu z witryną za pomocą FTP.

Weryfikacja własności adresu URL w Google Search Console
Weryfikacja własności adresu URL

Weryfikacja usługi Google Search Console

Dlaczego warto dodać stronę do Google ręcznie?

Ręczne zgłoszenie witryny znacznie ogranicza ryzyko zaindeksowanie z opóźnieniem lub niezaindeksowania strony. Pozwala również na aktualizację i przeanalizowanie starej zawartości oraz wprowadzenie ewentualnych zmian w treści. Jeśli uznamy, że treści trzeba dodać lub zaktualizować, zrobimy to znacznie szybciej niż Google, któremu może to zająć nawet 30 dni lub więcej. Najważniejszą zaletą jest fakt, że dodając stronę za pomocą Google Search Console możemy być pewni dodanie naszej strony do Google. Ręczne dodanie strony do Google spowoduje, że indeksacja może nastąpić nawet w ciągu kilku minut. Jest to niewątpliwe ogromną zaletą i trzymaniem ręki na pulsie.

Potrzebujesz strony lub pozycjonowania?

Oceń ten wpis!
Średnia: 4.9 / 5 (8 głosów)

Zaprojektujemy dla Ciebie stronę www, której nie będzie trzeba wiecznie poprawiać. Zrobimy kampanie reklamowe, które przyniosą Ci zyski.

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Co sądzisz na ten temat? Napisz komentarz!x

Używamy plików cookie. Przeczytaj politykę prywatności, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.