BlogPoradnikiJak udostępnić Google Analytics?

Jak udostępnić Google Analytics?

Jak udostępnić Google Analytics?

Google Analytics jest popularnym narzędziem analitycznym służącym do mierzenia ruchu i zachowań użytkowników na stronie internetowej lub aplikacji. Analytics prezentuje szczegółowy wykaz bardzo różnych parametrów zaczynając od zaangażowania użytkowników, przez pomiar danych ruchu pochodzącego z różnych urządzeń lub platform, mierzenie liczby instalacji aplikacji czy mierzenie skuteczności zdobywania potencjalnych klientów. Pomiary udostępnione w Google Analytics pozwalają nie tylko na szczegółową analizę danych, ale również dzięki nim jest możliwa optymalizacja sklepu internetowego, strony www czy optymalizacja kosztu reklamy. Udostępniając Google Analytics specjalistom można mieć pewność, że narzędzie analityczne zostanie wykorzystane do granic jego możliwości.

Jak udostępnić Google Analytics innej osobie?

W pierwszej kolejności, aby udostępnić Google Analytics wejdź na stronę analytics.google.com, domyślnie otworzy się strona główna ostatnio używanego konta. Następnie kliknij w sekcję „Administracja” na lewym pasku nawigacyjnym na dole strony.

Jak udostępnić Google Analytics innej osobie?
Jak udostępnić Google Analytics innej osobie?

Następnie po lewej stronie w pierwszej sekcji kliknij w przycisk „Zarządzanie użytkownikami”.

Google Analytics Administracja
Google Analytics Administracja

W kolejnym kroku kliknij w prawym górnym rogu niebieski przycisk „+” i wybierz pierwszą opcję „Dodaj użytkowników” z rozwijanej listy.

Google Analytics zarzadzanie użytkownikami - dodaj użytkowników
Google Analytics zarzadzanie użytkownikami – dodaj użytkowników

Następnie wpisz adres e-mail konta docelowego i wybierz odpowiednie „Role na stronie”. Możesz jednocześnie wprowadzić kilka adresów. Kiedy nadasz odpowiednie uprawnienia kliknij w prawym górnym rogu „Dodaj”. Tyle w zupełności wystarczy, aby dodatkowy użytkownik został zaproszony do pełnienia funkcji w Google Analytics.

Google Analytics zarzadzanie użytkownikami - zaproszenia
Google Analytics zarzadzanie użytkownikami – zaproszenia

Jeśli potrzebujesz zmienić uprawnienia lub usunąć użytkownika z którym już nie współpracujesz w sekcji „Zarządzanie dostępem do konta” kliknij trzy kropki obok danego adresu e-mail, następnie wybierz pierwszą opcję „Wyświetl szczegóły dotyczące uprawnień użytkownika na tym koncie” z rozwijanej listy.

Google Analytics edycja uprawnień
Google Analytics edycja uprawnień

Zmień uprawnienia analogicznie jak w punkcie z nadawaniem nowych uprawnień.

Co warto mieć na uwadze udostępniając Google Analytics?

Udostępniając Google Analytics agencji digitalowej, należy pamiętać o nadaniu najwyższego poziomu uprawnień. Dzięki temu specjaliści będą mogli w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia i nie będzie potrzeba kolejna ingerencje z Twojej strony. Jeśli szukasz innych samouczków sprawdź naszą kategorię Poradniki. Opisujemy tam szczegółowo inne ważne narzędzia i nadawanie do nich dostępów.

Oceń ten wpis!
Średnia: 4.8 / 5 (12 głosów)

Zaprojektujemy dla Ciebie stronę www, której nie będzie trzeba wiecznie poprawiać. Zrobimy kampanie reklamowe, które przyniosą Ci zyski.

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co sądzisz na ten temat? Napisz komentarz!x

Używamy plików cookie. Przeczytaj politykę prywatności, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.