BlogPoradnikiJak udostępnić Google Tag Manager?

Jak udostępnić Google Tag Manager?

Jak udostępnić Google Tag Manager innej osobie?

Google Tag Manager to narzędzie pozwalające w prosty sposób zarządzać skryptami na stronie. Dzięki niemu możemy dodawać, modyfikować oraz usuwać skrypty (inaczej tagi) bez zaawansowanej wiedzy programistycznej. Tagi pozwalają dodać nowe funkcjonalności lub kody śledzące do analizy danych pochodzących ze strony. Za największą zaletą korzystania z GTM’a przemawia fakt, że nie musimy za każdym razem ingerować w kod witryny, kiedy chcemy dodać nowy skrypt. W skrócie Tag Manager pełni rolę takiego pośrednika, dzięki któremu możemy łatwo zarządzać zewnętrznymi skryptami.

Jak udostępnić Google Tag Manager innej osobie?

W pierwszej kolejności, aby udostępnić Google Tag Manager wejdź na stronę tagmanager.google.com, domyślnie otworzy się strona główna menadżera tagów. Następnie kliknij w sekcję „Administracja” na głównym pasku nawigacyjnym na górze strony.

Jak udostępnić Google Tag Manager innej osobie?
Jak udostępnić Google Tag Manager innej osobie?

Następnie po lewej stronie kliknij w przycisk „Zarządzanie użytkownikami”.

Google Tag Manager Administracja
Google Tag Manager Administracja

W kolejnym kroku kliknij w prawym górnym rogu niebieski przycisk „+” i wybierz pierwszą opcję „Dodaj użytkowników” z rozwijanej listy.

Google Tag Manager zarzadzanie użytkownikami - dodaj użytkowników
Google Tag Manager zarzadzanie użytkownikami – dodaj użytkowników

Następnie wpisz adres e-mail konta docelowego i wybierz „Uprawnienia dotyczące kontenerów”. Możesz jednocześnie wprowadzić kilka adresów.

Google Tag Manager zarzadzanie użytkownikami - zaproszenia
Google Tag Manager zarzadzanie użytkownikami – zaproszenia

Nadaj odpowiednie uprawnienia i kliknij w prawym górnym rogu „Gotowe”. Następnie kliknij „Zaproś”. Tyle w zupełności wystarczy, aby dodatkowy użytkownik został zaproszony do publikowania tagów w Google Tag Managerze.

Google Tag Manager zarzadzanie uprawnieniami użytkowników
Google Tag Manager zarzadzanie uprawnieniami użytkowników

Jednak jeśli z jakichś powodów potrzebujesz zmienić uprawnienia lub usunąć użytkownika z którym już nie współpracujesz w sekcji „Zarządzanie użytkownikami” kliknij trzy kropki obok danego adresu e-mail.

Google Tag Manager zarzadzanie użytkownikami
Google Tag Manager zarzadzanie użytkownikami

W następnym korku wybierz pierwszą opcję „Wyświetl szczegóły dotyczące uprawnień użytkownika na tym koncie” z rozwijanej listy.

Google Tag Manager edycja uprawnień
Google Tag Manager edycja uprawnień

Następnie zmień uprawnienia analogicznie jak w punkcie z nadawaniem nowych uprawnień.

Na co warto zwrócić uwagę udostępniając zasoby Google Tag Manager?

Udostępniając Menadżera Tagów Google agencji digitalowej, należy pamiętać o nadaniu najwyższego poziomu uprawnień. Dzięki temu specjaliści będą mogli w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia i nie będzie potrzeba kolejna ingerencje z Twojej strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Google Tag Manager przeczytaj nasz artykuł. Opisaliśmy szczegółowo do czego służy oraz jak z niego poprawnie korzystać.

Oceń ten wpis!
Średnia: 4.8 / 5 (18 głosów)

Zaprojektujemy dla Ciebie stronę www, której nie będzie trzeba wiecznie poprawiać. Zrobimy kampanie reklamowe, które przyniosą Ci zyski.

Obserwuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Co sądzisz na ten temat? Napisz komentarz!x

Używamy plików cookie. Przeczytaj politykę prywatności, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.