607-548-842
   hello@selectors.pl

Jak wyliczyć budżet na pozycjonowanie strony?

Jak wyliczyć budżet na pozycjonowanie strony?

W tym artykule dowiesz się w jaki sposób wyliczyć budżet, który pozwoli na skuteczną realizację założeń i bezpieczne pozycjonowanie strony.

Jaki budżet na pozycjonowanie strony?

Chcąc poprawnie wyliczyć budżet należy wziąć pod uwagę wiele czynników na które w znacznej części realnie nie posiadamy wpływu. Najważniejszym z nich jest zagęszczenie konkurencji w twojej branży. Im wyższa konkurencyjność fraz tym wyższy budżet trzeba złożyć, aby osiągnąć wyniki. W koszty budżetu należy wliczyć również optymalizację strony, tworzenie wartościowych treści, artykuły sponsorowane oraz linki odsyłające ze stron o wysokim współczynniku Domain Rank. Linki odsyłające mogą pochłonąć lwią część budżetu, wszystko zależy od tego z jakich domen będą pochodziły.

Jak rozłożyć budżet w czasie na pozycjonowanie strony?

W następnym etapie warto zaplanować regularne tworzenie jakościowych treści. W znaczącym stopniu ułatwi to promocję strony w wyszukiwarce na pożądane frazy. Jakościowy content wpłynie również na wyższe pozycję w wynikach wyszukiwania, co w konsekwencji przełoży się na lepszą możliwość optymalizacji kosztów pozyskania wartościowych linków.

Jakie jeszcze inne czynniki mają wpływają na wysokość budżetu? Między innymi historia domeny. Jeśli domena posiada złą historię, często pozycjonowanie może nie przynieść zakładanych rezultatów, bądź trzeba będzie podwoić lub potroić ilość działań na osiągniecie pożądanego efektu. Jednak wykonanie już na samym początku audytu strony powinno wykryć takie nieprawidłowości.

Posumowanie

Pozycjonowanie strony internetowej to bardzo często olbrzymie i nie do końca zrozumiałe wyzwanie dla większości firm. Z tego powodu warto przygotować się jak najlepiej, zarówno od strony budżetu jak i technicznej wiedzy na temat pozycjonowania. Z założenia dobre pozycjonowanie strony przy dobrze wyliczonym budżecie powinno przynieść konkretne i mierzalne efekty.

Oceń tekst!
Średnia: 5 / 5 (6 głosów)

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments