Czym są responsywne strony internetowe? Co oznacza RWD?

Czym są responsywne strony internetowe? Co oznacza RWD?
Czym są responsywne strony internetowe? Co oznacza RWD?

Spis treści

Responsywne strony internetowe goszczą w Internecie już od ponad dekady. Praktycznie każda agencja czy freelancer mogą pochwalić się poprawnie wdrożonymi projektami dostępnymi w technologii RWD. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Responsywne strony internetowe są zwyczajnie wygodne do przeglądania. Niewątpliwie ich uniwersalność sprawia, że wyglądają dobrze zarówno na urządzeniach przenośnych, jak i stacjonarnych.

W tym artykule dowiesz się, czym są strony internetowe projektowane w technologii RWD oraz jak responsywność wpływa na wygodę korzystania ze strony. Dodatkowo sprawdzimy, dlaczego takie strony są znacznie lepiej postrzegane przez algorytmy Google.

Projektujemy responsywne strony internetowe
Projektujemy responsywne strony internetowe

Responsywne strony internetowe, czyli jakie?

RWD – z angielskiego oznacz “Responsive Web Design”. Jest techniką projektowania stron internetowych, tak aby ich wygląd automatycznie dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki. Zastosowanie projektowania RWD oferuje możliwości dostosowania strony www do urządzeń o różnych ekranach i rozdzielczościach. Z tego powodu responsywne strony są bardziej przyjazne dla użytkowników i łatwiejsze w obsłudze. Największą zaletą jest to, że ta sama strona internetowa może dobrze wyglądać zarówno na ekranie smartfona, jak i na ekranie komputera.

Responsywne strony internetowe zaprojektowane z myślą o użytkownikach posiadają również wyższy współczynnik konwersji, co przekłada się realne wyniki sprzedażowe strony. Niezależnie czy jest to sklep internetowy, czy strona wizytówka. Użytkownicy, którzy weszli w interakcję z witryną, szukają przydatnych dla siebie informacji. Dobrze zaprojektowana responsywna strona znacząco ułatwia to zadanie. Poprzez swoją czytelność pozwala łatwiej skierować użytkowników do oferty.

Dlaczego warto zadbać o to, aby strona była responsywna?

Podsumowanie

Oceń tekst!
Średnia: 5 / 5 (8 głosów)

Dołącz do dyskusji

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dołącz do dyskusji!x
()
x

Ciasteczka

Używamy ciasteczek, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkowania naszej strony. Chcesz dowiedzieć się więcej?